Interpreti: A-ZHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

Internetové rádio Rytmus a jeho stránky

Webové Rádio Rytmus vysílalo svůj program v obodí 2008 - 2010 přes server PLAY.CZ. Stránky radiorytmus.cz později osiřely a teprve až nyní se ve mně probudila silná touha nějak na tento zmíněný projekt navázat... Činím tak na nových stránkách retroweb.cz. Zde si dávám za cíl volnou formou přibližovat zahraniční písničky a muziku z období let 1970 až 2010. Půjde o melodické písničky které jsme s oblibou hrávaly právě v éteru rádia Rytmus....

Téměř denně aktualizované příspěvky hledej v sekci RETRO MUSIC BLOGU a průběžně i v miniprofilech hudebních umělců.

O internetovém Rádiu Rytmus

Historie projektu rádia Rytmus sahá do počátku roku 2008 kdy jsme se poprvé ozvali z internetového streamingového éteru. Od podzimu 2008 jsme vysílali trvalý 24 hodinový program a šířili ho legálně přes nejnavštěvovanější český kanál pro rádia, přes server PLAY.CZ. Celkem jsme přes něj odvysílali asi 16 500 hodin programu!

Rádio Rytmus na play.cz

Nápad realizovat nekomerční médium hrající melodickou hudbu z období 1970 - 2000 se zrodil v hlavách dvou severočeských nadšenců (Jerry & Michael) a s postupem času nám s ním pomáhalo mnoho dalších přátel ... (Děkuji všem!)

Naší předností bylo nasazování velkého počtu interpretů s malým počtem opakování a souznili jsme s názorem že není potřeba stále dokola opakovat několik songů od jednoho interpreta jako kolovrátek, jak to činí většina dnešních komerčních rádio-projektů. Zapomenuté dobré muziky leží "ladem" neskutečné množství a dodnes ctíme stejný názor a jak jen to bude možné, rádi se o dobrou pozapomenutou muziku s vámi podělíme. Nebylo by hezké, kdyby se v tomto ohledu současným programovým ředitelům "rozsvítilo" v hlavách?

Byli jsem zaměřeni na taneční a popovou melodickou muziku, nejdříve čistě zahraniční, ale na přání posluchačů jsme postupně hráli i některé oblíbené starší české písničky a okrajově i vhodně vybírané novinky. Každodenně jsme zařazovaly oblíbené Písničky na přání s Michaelem. Příležitostně jsme vypouštěli různé žánrové speciály (Disco mánie, Italo disco flashback, Noční romantické bloky), víkendovou hitparádu Rytmickou desítku se soutěžemi a za podpory několika hostujících moderátorů různorodé pořady: Dexyho Zlaté hity (80s, 70s ...), Metropolis disco show DJ Meta, Dance Party slovenského kolegy DJ Tracka , Taneční Pecky s DJ Lajenem, Melody koktejl s Ivem a další...

Poslechovost byla i přes nekomerční propagaci, na tak malý projekt velmi slibná:

Poslechovost Rádia Rytmus

Kromě českých a slovenských posluchačů si nás oblíbili mnozí lidé ze zahraničí - Polska, Ruska, Itálie ... a bylo jednoznačně cítit že má projekt velký potenciál, avšak nevlídné místní právní prostředí a neustále rostoucí požadavky na vyšší platby autorských poplatků a odměn, nás dovedli do slepé uličky a na podzim roku 2010 jsme se rozhodli dočasně projekt ukončit.

Nyní rádio Rytmus nevysílá a budoucnost zůstává otevřená. Ta láska šířit k druhým lidem dobrou muziku a náladu zůstala v našich srdcích a jestli někdy aktivně navážeme nějakým způsobem ukáže až čas...

V roce 2017 byly stránky radiorytmus.cz po delší odmlce lehce přetvořeny a též vznikl web zcela nový (retroweb.cz) na kterém se právě teď nacházíte. Najdete zde profilovou databázi interpretů a písniček, které jsme rádi představovaly v našem vysílání. Na stránkách nyní pracuji a rozšiřuji je zcela sám (Jerry) a tak jejich rozvoj není překotný. Buďte tedy k tomuto webu shovívaví a sledujte hlavně sekci RETRO BLOGU, kde se připomínám velmi často s nějakými pěknými zapomenutými hudebními kousky. Třeba vám to zvedne náladu a potěšení pak bude na obou stranách ;-).

Jerry
(prosinec 2017)

Retro music blog