Abecední seznam interpretůHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

Retroweb opráší pozapomenuté písničky

Retro music blog startuje

S téměř denní aktualizací oprašuji pozapomenuté písničky v novém retro blogu.

V každém příspěvku retro music blogu krátce okomentuji daného umělce a přidám letmé informace nějak související s vybranou písničkou. Následuje vždy link na přehrání písníčky.

Napříč všemi hudebními styly připomínám převážně kousky, které česká rádia moc nehrají a přitom by si to právem zasloužily. Inspiraci hledám ve svém rozsáhlém hudebním archivu, v seznamech starých hitparád a hlavně ve studnici hudebních retro pokladů - na serveru Youtube.com. Pokud to bude možné, vždy zařazuji i odkaz na videoklip příp. odkaz na audioukázku. Prosté povídání o hudbě by bylo nemastné - neslané :-). Budu potěšen když blogové příspěvky okomentujete ;-).

Kromě retro music blogu se zde na webu věnuji doplňování mini-profilů hudebních umělců. Nechci jen slepě vykrádat Wikipedii a tak mi napsání miniprofilů jde poměrně pomalu s ohledem na volný čas. Buďte shovívaví, pokud tam nějaký dobře známý umělec chybí, nebo u něj není napsán zatím ani řádek ... Kdo by se chtěl podílet na rozšiřování a stát se u nás moderátorem, napište mi! Ta možnost se tu nabízí.

V brzké době se budu věnovat i rozšíření sekce se starými hitparádami. Budou zde jak roční souhrnné přehledy, tak odkazy na žebříčky tříděné podle zemí.
Směle se rozšiřuje i osobní databáze melodických písniček z let 1970 - 2010, třeba v ní najdete tu svoji oblíbenou.

Jsem rád za jakékoliv připomínky a náměty. Přeji vám fajn toulání světem dobré muziky.

Jerry