Abecední seznam interpretůHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

Boney M.

Mini profil hudebního interpreta

Boney M. 70s hity

Boney M. je populární disco-popová skupina pocházející ze Západního Německa, kterou založil v roce 1974 Frank Farian původně jako vlastní sólový studiový projekt. Po nečekaném úspěchu prvotiny Baby Do You Wanna Bump přizval ke spolupráci další zůčastněné ... a sestava se ustálila na složení: Liz Mitchell, Marcia Barrett, Maizie Williams a Bobby Farrell. Maizie Williams a Bobby Farrell přitom působili převážně jako tanečníci a "herci" při živých vystoupeních. Frank Farian účinkoval vedle managementu nadále jako studiový zpěvák mužských partů, většinou i při živých vystoupeních hraných z playbacku. Po roce 1982 se k nim ještě přidala vokalistka Reggie Tsiboe.

Boney M. si postupně podmanili téměř celou Evropu a dodnes se mnoho jejich hitů hraje v rádiích. Aktivně vystupovali do roku 1986 a později se Farian už věnoval jiným projektům a pod hlavičkou Boney M. se občas objevovali jednotliví členové skupiny. Později to vyústilo i ve právní spory se samotným Farianem.
Dnes (2017) je z nich nejaktivnější zpěvačka Liz Mitchell. Bobby Farrell zemřel předčasně v roce 2010 ve svých 61 letech na selhání srdce po dlouhodobějších zdravotních obtížích.

Boney M. hity Německo
Související štítky:
DiscoPopDance-pop70s80s90s
OBLIBA: 100 % HLASUJ:

Náhodný výběr dalších umělců, skupin a interpretůAngelinaAntaresBeats 4 U & Anthony RoachBlind DateDaft PunkDaniel AminatiEurobandGonzoMaxxMr JamNoble SavagesSpectrum
• Nově přidané interprety najdeš zde •

Napiš svůj názor


Počet vložených komentářu: [0]