Interpreti: A-ZHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

The Bangles

Mini profil hudebního interpreta

The Bangles 80s hity

The Bangles je dívčí americká rocková formace seskupená již v roce 1981 zpěvačkou a kytaristkou Susannou Hoffs, zpěvačkou, perkusistkou, bubenicí, kytaristkou a hráčkou na tamburínu Debbi Peterson, zpěvačkou a kytaristkou Vicki Peterson a baskytaristkou Annette Zilinskas. O dva roky později se k nim připojila ještě zpěvačka a baskytaristka Michael Steele.

The Bangles největší slávu zazanamenali v druhé půlce 80. let, kdy jejich skladby Manic Monday (1985), Walk Like An Egyptian (1986), Hazy Shade Of Winter (1987), nebo Eternal Flame (1989 #1 US, #1 UK) dobývaly přední příčky světových hitparád.

Kolem roku 1989 vypukly ve skupině četné spory, které vedly k rozpadu kapely. Neshody mezi hudebnicemi úzce souvisely s nelibostí, kterou v členkách kapely vzbuzovalo nadměrné zaměřování mediální pozornosti na frontmanku kapely Susannu Hoffs. Koncem roku 1989 The Bangles ukončili činnost a Susanna Hoffs se vydala na sólovou dráhu a též začala být aktivní i v kapele Ming Tea.

V roce 1999 se skupina vrátila v pozměněné sestavě (bez Michael Steele) a The Bangles koncertují dodnes. Doposud vydali 5 sólových alb. To poslední v roce 2011 (Sweetheart Of The Sun).

Více na: https://www.thebangles.com/

The Bangles hity USA
Související štítky:
RockSoft-rockPop80s00s10s
OBLIBA: 100 % HLASUJ:

Náhodný výběr dalších umělců, skupin a interpretůBommbasticDance Floor VirusFelixJ.A.P. DavisQ-TexRuff DriverzS-sense & Jenny B.SodaSplit MirrorsX-PoseSir KhanBikini
• Nově přidané interprety najdeš zde •

Napiš svůj názor


Počet vložených komentářu: [0]