Abecední seznam interpretůHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

O.M.D.

Mini profil hudebního interpreta

O.M.D. 80s hity

O.M.D. též i Orchestral Manoeuvres in the Dark je britská novovlnná a elektronická skupina, pocházející kousek od Liverpoolu s dvěma hlavními členy, kterými jsou Andy McCluskey (zpěv, baskytara) a Paul Humphreys (klávesy, zpěv). Formaci proslavil jejich čtvrtý singl Enola Gay (1980), který se stal velký hitem. O rok později měli v UK chart již tři top ten hity (Souvenir, Joan of Arc, Maid of Orleans).

Koncem 80. let OMD zažili první tvůrčí přestávku a kromě úspěšné výběrové "Best of" desky se na nové singly čekalo až do roku 1991. V roce 1989 kapelu opustil Paul Humphreys spolu s dalšími členy Martinem Cooperem a Malcolmem Holmesem, kterým se nelíbil McCluskeyho úmysl směřovat OMD více do tanečního popu a založili projekt The Listening Pool, jejíž muzika byla méně elektronická.

Až do roku 1996 byl frontmanem McCluskey a takto vydal celkem tři desky z nichž nejúspěšnější byla bezesporu placka Sugar Tax z roku 1991, obsahující hity Pandora's Box a Sailing on the Seven Seas.

Andy McCluskey později činnost OMD ukončil s tím, že se věnoval skládání muziky např. pro dívčí skupinu Atomic Kitten, kterou sám zformoval a podílel se na několika jejích singlech jako producent (např. Whole Again).

Návrat OMD v původní osmdesátkové sestavě se uskutečnil po roce 2005 a vzešlo z toho několik nových řadových alb i úspěšných koncertních turné. Doposud prodali celosvětově více než 40 milionů nosičů.

O.M.D. hity Velká Británie
Související štítky:
SynthpopNew wavePopElectronic80s90s00s10s
OBLIBA: 100 % HLASUJ:

Náhodný výběr dalších umělců, skupin a interpretůBig Family & JTDaffy DuckE-BaseHampton The HampsterIan Van DahlMix FactoryNorth On 41R.T.Z. & MistriT90The Hypnotist & Way Out WestTim TimUsura
• Nově přidané interprety najdeš zde •

Napiš svůj názor


Počet vložených komentářu: [1]

18.5. ’17 | Jerry :
Jedna z mých nejoblíbenějších kapel vůbec ... a je úžasné sledovat jejich dlouholetou produkci, která už v samotných začátcích kolem roku 1980 byla "nadčasová" ....

...jejich pojetí synthpopu je prostě bravůrní a osobně mně baví i jejich poslední hudební počiny z doby zcela nedávné ...