Interpreti: A-ZHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

September

Mini profil hudebního interpreta

September 00s hity

September je švédská populární zpěvačka. Narodila se 12. září 1984. Její původní jméno je Petra Marklund a věnuje se stylům pop a dance.

Její otec je švédským profesorem fyziky, matka je Slovinka. Petra pochází z dvojčat a její sestra je módní návrhářkou.

Petřiným prvním skandinávským hitem se stal song z r. 2003 La La La ( Never Give It Up ) následovaly songy We Can Do It, a také September All Over z r. 2004, které zdobily její debutovou desku pod vlastním názvem September. Toto album bylo vydáno pouze ve Finsku a domácím Švédsku, kde obsadilo 36. místo prodejního žebříčku.

Další desku pod názvem In Orbit vydala rokem 2006 a to hned v několika zemích Evropy, m.j. v Polsku, Japonsku a Číně. První singl s názvem Satellites dosáhl dokonce osmého místa v americkém žebříčku magazínu Billboard - Hot Dance. Právě singl Satellites September proslavil v celé řadě zemí a napomohl v růstu její kariéry.

Z taneční desky In Orbit byla ještě populární písnička Looking For Love (#17 ve Švédsku, #10 ve Španělsku). September za tento hit obdržela platinovou desku. Ještě větší úspěch slavil song Cry For You což byl poslední singl zmíněné druhé řadové desky, kromě hitparádových úspěchů zabodoval i v hudební soutěži v Sopotech 2007 (Sopot International Song Festival).

Třetím evropským studiovým počinem September byl Dancing Shoes (2007). Desku startoval úspěšný singl Can´t Get Over (#5 Švedsko, #12 USA Dance, #7 Polsko).

V únoru 2008 ji vyšla reedice největších hitů pro americký i anglický trh. Singl Cry for You v reedici zabodoval dokonce v UK chart a dosáhl na páté místo!

Následně vydala další desky Love CPR (2011), která byla populární převážně jen ve Švédsku a rok poté počin Inferno (2012) na jehož obalu je už vedena pod svým rodným jménem Petra Marklund a většina písniček je nazpívaná švédsky. Domácí švédštině zůstala věrná i na dalším albu Ensam inte stark z roku 2015.

September hity Švédsko
Související štítky:
DancePopElectronic00s
OBLIBA: 100 % HLASUJ:

Náhodný výběr dalších umělců, skupin a interpretůCaptain Hollywood ProjectDavid HasselhoffDJ CerlaEiffel 65HerbieMichael JacksonN.M.E. ThreeOne Nation & VictoryOttawanSash & Tina CousinsSharifCarrara
• Nově přidané interprety najdeš zde •

Napiš svůj názor


Počet vložených komentářu: [0]