Abecední seznam interpretůHledání interpretů≡ MENUABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9

Taffy

Mini profil hudebního interpreta

Taffy 80s hity

Taffy je americká zpěvačka, působící převážně v Itálii, narozená jako Katherine Quaye v New Yorku (*1963).

Taffy v 80. letech minulého století uspěla s několika Hi-Nrg / italo disco peckami a dokonce se krátkodobě prosadila i na britských ostrovech.

V hudební branži začínala už koncem 70. let, kdy vydala několik singlů pod přezdívkou Taffy Quay. První úspěchy ji přinesla až nahrávka "Walk Into The Daylight". V roce 1984 s ní přistála na 17. příčce italské hitparády. Následovala ji hitovka "I Love My Radio (Midnight Radio)". V '85 s ní slavila #1 doma v Itálii, o dva roky později v reedici i #6 v britské singlové hitparádě. Ostrovní verze měla ovšem ústřední popěvek přezpívaný na "I Love My Radio (Dee Jay's Radio)". Zmíněný singl produkoval známý televizní vyhledáváč "talentů" Claudio Cecchetto (Sabrina Salerno, Tracy Spencer ...).

Z další tvorby stojí za zmínku ještě Taffyniny singly "Once More" (1986, #3 Itálie), nebo "Step By Step" (1987, #59 UK + #42 Itálie).

V roce 1987 se její hlas objevil mezi plejádou dalších v charitativním songu "Let It Be" (#1 v UK, #1 Norsko, #1 Švýcarsko) od projektu Ferry Aid.

Taffy hity USA
Související štítky:
Italo discoDiscoSynthpopHi-NRG80s
OBLIBA: 100 % HLASUJ:

Náhodný výběr dalších umělců, skupin a interpretů2 A.M.Anna SahleneBe Positive & PateCliff WedgeDouble DeeJil BeeJohn The WhistlerLoftSashaTanakaThe ProfessorNovecento
• Nově přidané interprety najdeš zde •

Napiš svůj názor


Počet vložených komentářu: [0]